Reklam
Samim İğde

Samim İğde

Genel
[email protected]

MİDENİZ BULANIYORSA NE MUTLU SİZE 

20 Haziran 2021 - 17:25

Kendi evlatlarına, nerede ve hangi şartlarda nefes aldıklarını dahi bilmedikleri milyonlarca masum evladın hakkını göz göre göre ve utanmadan yediren kanı bozuklara da "baba" dendiği için, yemin ederim midem bulanıyor!

Köşklerde, villalarda, yaylalarda, köşelerde ve ekranlarda zerre çekinmeden ahkâm keserek, keyifle göbek kaşıyarak ve şeytanı dahi utandıracak yalanlar ardına gizlenerek; pis pis sırıtan sırtlanlara da "baba" dendiği için, yemin ederim midem bulanıyor!

Sebebi malûm buhranlar neticesinde, içine düştükleri çıkmazdan kurtulamayıp, canından vazgeçen çaresiz babaların tek cümlelik haber dahi olmasına izin vermeyen çapsızlara ve o çapsızları hak etmedikleri makamlara yükselten aşağılık yaratıklara da "baba" dendiği için, yemin ederim midem bulanıyor!

Yay gerdiren, şilep yüzdüren, zar sallayan, zehir koklayan, para saklayan dünkü dümbüklerinden başka hiçbir canın ehemmiyeti olmadığını; sözüm ona besmele ile başlayan cümleleri ile başkalaştırmaya çalışan kıl kuyruklara da "baba" dendiği için, yemin ederim midem bulanıyor!

Ne mutlu haram nedir bilmeyen o nasır tutmuş yorgun ellerin sahiplerine, ne mutlu o merhamet yumağı ellere dokunan dudakların kıymet bilen sahiplerine ve ne mutlu o yiğitleri doğurup büyüten; cenneti ayaklarının altına almış ay yüzlü annelere, ne mutlu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zekayi DURAK
    1 ay önce
    Teşekkürler çapsız ve luzumu hoş olmayan tutarsız tiplere baba derken bulanıyor elbette midem. Mersi boku Samim bey