![](https://www.haberlerturkiye.com.tr/images/haberler/2024/04/anadolu-gorev-grubu-neptune-strike-241-faaliyetine-katiliyor-0-8PHk9Be7.jpg)
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, TCG Anadolu, TCG Salihreis ve TCG Büyükada’dan oluşan Anadolu Görev Grubu, 26 Nisan’da İyon Denizi’nde eğitimler icra etmiş olup, NATO çatısı altında 26-30 Nisan tarihleri arasında Neptune Strike 24.1 faaliyetine iştirak ediyor.Anadolu Görev Grubu’nda Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrencileri de görev yapıyor.Faaliyetler kapsamında TCG Anadolu’ya ziyaret gerçekleştiren SNMG-2 Komutanı Tuğamiral Yannick Bossu ve SNMG-2 karargahında görevli personele de brifing verildi.