Bursa'da 1 haftası teorik toplam 5 hafta boyunca gördükleri eğitimin ardından 10'u kadın 69 personel mezun oldu.Asayiş olaylarında
Motosiklet ile ilk müdahalede önemli rol oynayan olan Motosikletli
Yunus Timleri, profesyonel Motosikletli Timleri eğitmenleri tarafından uygulanan 1 haftası teorik olmak üzere toplam da 5 haftalık zorlu maratonu tamamladı.
Eğitimlerini başarıyla tamamladılar Emniyet Müdürlüğü'nde 10'u kadın toplam 69 personel aldı.Yunuseli Havalimanı'nda 5 hafta boyunca süren eğitimi takip eden Bursa İl Emniyet Müdürü Dr. Sabit Akın Zaimoğlu da personele moral verdi.
4 haftalık eğitimle 69 personel yunus polis olduYunus timlerine teorik
Eğitim yani insan hakları, araç durdurma-yakalama, olay yeri inceleme ve mevzuat hakkında eğitim verildi.4 haftada da motosiklet temel hakimiyeti alan 69 personel yunus polisi olmaya
Hak kazandı.
Motosiklet üzerinde adeta şov yaptılar Bursa İl Emniyet Müdürlü Sabit Akın Zaimoğlu da zorlu eğitimin ardından bu göreve layık görülen 69 personeli tebrik etti.
Yunus polisi olmaya hak kazanan personelin yaptığı gösteri ise nefesleri kesti.
Haber Kaynağı: ()