![](https://www.haberlerturkiye.com.tr/images/haberler/2024/05/hamile-kedi-modern-hayvan-bakimevinde-tedavi-edildi-0-K1PsEupH.jpg)
Esenyurt Belediyesi, hayvan sağlığı için çalışmalarını sürdürüyor. Esenyurt’ta yaşayan Veysel Timdu isimli vatandaş, belediyenin Veteriner İşleri Müdürlüğünü arayıp sokakta doğum aşamasında olan bir kedinin olduğunu söyleyerek yardım edilmesini istedi.Ekipler, talep üzerine kısa sürede olay yerine ulaşarak belediyeye ait hayvan ambulansı ile kediyi ameliyat etmek üzere Modern Hayvan Bakımevi’ne getirdi. Yapılan operasyonda yavrular kurtarılamazken anne kedinin hayatı kurtuldu.
![](https://www.haberlerturkiye.com.tr/images/haberler/2024/05/hamile-kedi-modern-hayvan-bakimevinde-tedavi-edildi-1-1uiFse2L.jpg)