![](https://www.haberlerturkiye.com.tr/images/haberler/2024/05/urlada-uluslararasi-enginar-festivali-basladi-0-rbNqhi39.jpg)
Uluslararası Urla Enginar Festivali, “Enginar tüm kalbiyle sizi çağırıyor” sloganı ile 10’uncu kez dünyaya kapılarını açtı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği festivalin açılışı kortej yürüyüşü ile başladı.Kortej yürüyüşünde eşi Öznur Tugay ile birlikte yer alan Büyükşehir Belediye Başkanı Tugay’a Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan ve eşi Pınar Balkan, Urla Kaymakamı Mustafa Gözlet, Cumhuriyet Halk Partisi Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel, Genel Başkan Yardımcısı Gülşah Deniz Atalar, İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, CHP Urla İlçe Başkanı Pelin Karasakal, İzmir eski Milletvekili Tacettin Bayır eşlik etti.
![](https://www.haberlerturkiye.com.tr/images/haberler/2024/05/urlada-uluslararasi-enginar-festivali-basladi-1-T9Hy9Lgs.jpg)
![](https://www.haberlerturkiye.com.tr/images/haberler/2024/05/urlada-uluslararasi-enginar-festivali-basladi-2-yityrPht.jpg)