İpekyolu ilçesinde bulunan Van Kalesi'nde saat 18.00 sıralarında 14 yaşındaki H.S. adlı kız çocuğu, arkadaşlarıyla fotoğraf çektirmek için tarihi kaleye çıktı.
Aşağı düşen kız için kurtarma ekipleri seferber olduDengesini kaybederek aşağı düşen H.S. için AFAD, UMKE, itfaiye ve sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi. Ekipler, olay bölgesine kısa sürede ulaşarak kurtarma çalışması başlattı. H.S., kayalık alanda sedye ile elde ambulansa kadar taşındı.112 acil sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan çocuğun bel bölgesinden yaralandığı tespit edildi. Yaralı kız ambulansla hastaneye kaldırıldı.
![](https://www.haberlerturkiye.com.tr/images/haberler/2024/06/van-kalesinde-fotograf-cektirirken-asagi-dustu-0-nWX8gZWV.jpg)
![](https://www.haberlerturkiye.com.tr/images/haberler/2024/06/van-kalesinde-fotograf-cektirirken-asagi-dustu-1-gI5XPZbG.jpg)
![](https://www.haberlerturkiye.com.tr/images/haberler/2024/06/van-kalesinde-fotograf-cektirirken-asagi-dustu-2-Fv7XDkeG.jpg)
Haber Kaynağı: ()